kisiler

Kurumlardan kişi ve adres bilgileri alınır

evler

Adresler harita üzerine işlenir.

kisit

Kurumdan kriterler alınır

Optimizasyon ve Rotaların Oluşturulması ve Kurum ile beraber gözden geçirme, ayrıca rotalara göre kişilere yürüme mesafelerini bilgilendirme yapılması

teslim

Kuruma Teslim Edilmesi (Kullanıcı Adı, şifre son analiz dokümanı, güzergah cadde-sokak tarif raporu) çıktı alınabilir ya da dijital ortamda tutulabilir.

Genel Bakış

 • Kat edilen toplam km bilgisi,
 • Araçlarınıza ait ortalama kapasite bilgileri,
 • Personellerinizin ortalama yürüme mesafesi bilgisi,
 • Çalışmadaki toplam kişi sayısı
 • KML ya da kağıt çıktısı alabilme özelliği
ekran-3

Araç Bilgi Kartı

Personel servislerine ait;

 • Araç güzergahları,
 • Şoför bilgisi,
 • Aracınızın doluluk kapasitesi bilgisi
ekran-1

Personel Bilgi Kartı

Personele ait;

 • Kişisel bilgiler,
 • Yürüme mesafesi,
 • Personel ev adresi konumu,
 • Eğim grafiği bilgisi

Yetenekleri

Rotaban algoritmaları ve sunucu konfigürasyonunda yapılan iyileştirmeler sonucunda elde edilen performans artışı sayesinde artık çalışmaları çok daha hızlı açacak ve işlemlerinizi çok daha hızlı gerçekleştirebileceksiniz.
Kurum personelinin Rotaban Viewer üzerinde gerçekleştirdiği yeni adres ekleme, adres ve özlük bilgisi güncelleme işlemleri operatör ekranına bildirim olarak gelir. Operatör bu talepleri değerlendirir ve gerekli gördüklerini işleme koyar. Bu sayede çalışanların adresleriyle ilgili işlemlerinin etkin bir yönetimi sağlanmış olur.
Rotaban sahip olduğu SMS uygulaması sayesinde servislerin bilgilerinde meydana gelen değişiklikleri o serviste bulunan kullanıcılara SMS olarak iletir. Çalışanlar gelen mesajda bulunan değişiklik bilgilerini inceler ve eğer rotada bir değişiklik varsa mesajdaki linke tıklayarak rotanın yeni durumunu gözlemleyebilir.
Servis hizmetini sürekli kullanmayan misafir kişiler kendilerine en yakın servis aracını sistemde otomatik olarak bulabilir. Adres arama bölümüne misafir adresi yazılır ve sistem bu adrese en yakın rotayı otomatik olarak önerir.
Rotaban’da herhangi bir servis aracı veya servis şoförü kara listeye eklenebilir. Bu sayede servis sisteminde kullanılması istenmeyen araçların takibi yapılır. Aynı zamanda servis şoförleri ile ilgili talep ve şikayetlerin değerlendirilmesi sağlanır.
Rotaban google street view desteği ile kişilerin adreslerindeki sokakları rotaban ekranında görebilirsiniz.
Rotaban Mobil Uygulaması ile servis kullanıcıları servisin nerede olduğunu mobil cihazlarından görebilirler.
Rotaban web tabanlı (HTML5) bir uygulama olduğu için tabletlerde ve akıllı telefonlarda da kullanılabilen bir uygulamadır. Bu sayede günün her anında servis sistemiyle taleplerinize cevap verebilir gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.
Rotaban Viewer içerisine ilave edilen favori servis ekleme özelliği sayesinde kurum personeli mevcut durumda kullandığı servis dışında kullandığı diğer servisleri favori servislerine ekleyebilir. Bu sayede kendi servisi dışında favori servislerinde de meydana gelen değişikliklerden haberdar olur.